5. B zahrála divadlo v domě sociálních služeb LUKÁŠ

5. B zahrála divadlo v domě sociálních služeb LUKÁŠ

Dne 16. 12. se třída 5. B, s třídním učitelem Danielem Cehulou, vydala do domova důchodců předvést divadlo, které úspěšně nacvičila na vánoční slavnosti. Pohádka „Sněhurka a sedm trpaslíků“ se natolik líbila, že ji žáci zahrají ještě několikrát. Jaké to bylo tentokrát? Pojďte se s námi podívat…

Vydali jsme se ze školy a metrem jsme se blížili ke stanici Luka, kde se nachází LUKÁŠ – Dům sociálních služeb Prahy 13.

Děti se moc těšily na setkání a také chtěly udělat svým představením radost.

Připravili jsme si scénu. Přicupitali jsme na „pódium“ a s odvahou jsme předali, co jsme se naučili. Pan učitel pouštěl hudbu a děti z 5. B za bílou plachtou rozehrály v kostýmech stínové divadlo.

Siluety byly přesvědčivé, příběh byl opravdu silný a některé babičky byly dokonce dojaté.

Jak říkaly děti: „Cítily jsme, že ty babičky a dědečkové byli úplně zanoření do toho příběhu. Všichni se usmívali a líbilo se jim to.“ Někdo jiný dokonce řekl: „Byl pro mě pěkný pocit, když se na obličeji seniorů objevil úsměv. Bylo super, že jsem se mohla zapojit do takhle pěkné věci. Jsem ráda, že jsme udělali seniorům radost.“

Celou akci jsme zakončili rozpravou s obyvateli domu, zpěvem písní a vzpomínkami na jejich dětství.

Pokud i vy chcete udělat radost v domově důchodců a vydat se za babičkama a dědečkama zahrát pohádku či zazpívat písničky, spojte se s vedením Domu sociálních služeb LUKÁŠ, rádi vás přivítají.