Adaptační kurz 6. ročníku

Adaptační kurz 6. ročníku

Adaptační kurz je již tradiční akcí počátku šk. roku pro nové kolektivy spolužáků v 6. třídách. Letos odjeli v pondělí 18. 9. šesťáci do Vysokého nad Jizerou. Pořádající agentura AVA má s takovými pobyty bohaté zkušenosti.

První den žáci absolvovali různé stmelovací aktivity, seznámili se s pravidly kurzu, zahráli si vybíjenou a další sportovní hry. Večer obě třídy strávily společně při hudebně-pohybovém kvízu. Večerka se  protáhla díky bouřce, která sklidila velké nadšení. 
 
Druhý den ráno po vydatné snídani se třídy věnovaly hrám na posílení důvěry a došlo i na interview s učitelem a instruktory. Odpoledne opět vysvitlo sluníčko a děti mohly ven, tentokrát na sportovní hru Branball. 
Dnes je čeká odpolední výlet na rozhlednu, kde je určitě upoutají krásné výhledy na Krkonoše. 

Ve středu děti čekal dobrodružný den. Po obědě a poledním klidu vyrazily na  nedalekou rozhlednu. Ač se to z počátku zdálo jako snadný úkol, pro některé to byl výstup jako na Gerlachovský štít … O to větší pak byla radost ze sladké odměny v místní cukrárně. Večer si děti užily noční bojovou hru, kterou jim instruktoři připravili. Večer vyčerpáním spokojeně usnuli a těší se na dnešní poslední den a večerní diskotéku.