Brännball 2020

Brännball 2020

Dne 4.9.2020 se uskutečnil na naší škole turnaj v brännballu: „O pohár ředitele školy“.  Jednalo se o znovuzahájení výuky TV po dlouhé pauze zapříčiněné distanční výukou. Využili jsme krásné venkovní prostředí umocněné novým atletickým oválem, který rámuje hřiště nalajnované přímo pro tuto pálkovací hru.

 Akci absolvovaly třídy: 5. B, 6. A, 6. B, 7. A, 7. B, 8. a 9. A a 9. B. V roli rozhodčích a zapisovatelů se osvědčili žáci, kteří si tuto roli zvolili, nebo byli po  nemoci a nemohli sportovat. Každý si tedy mohl vyzkoušet roli hráče či rozhodčího. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin – první skupina –5. B, 6. A, 6. B,     7. A+B  ve druhé skupině se o účast v bojích o pohár ředitele školy utkaly třídy 8., 9. A a 9. B. Třídní a zastupující učitelé zastávali roli poradců a vášnivých fanoušků. Po odehrání obou skupin systémem každý s každým po dobu 2×8 minut se mohli vyhlásit vítězové.

Městská část Prahy 13 i v letošním roce přispěla díky svému dotačnímu programu podporující sport na našich školách a umožnila zakoupení hodnotných cen pro naše žáky. 

Organizace  závodu  byla jako vždy postavena na spolupráci dětí, vzájemné toleranci tříd a principech fair play. Vítězové získali putovní pohár ředitele školy, všechny třídy pak diplom s fotografií a sladké ceny na doplnění energie.