Bronzovka uklízí aneb akce Ukliďme Česko

Bronzovka uklízí aneb akce Ukliďme Česko

Bronzovka uklízí aneb akce Ukliďme Česko

A je to – jaro je tu! Lidé šílí, někteří si projevují lásku pod rozkvetlou třešní, jiní provádějí jarní úklid. A to bychom nebyli my, 2. stupeň, kdybychom se také nezapojili do celorepublikového úklidového projektu „Ukliďme Česko“. Náš úklidový den jsme si stanovili na středu 27. dubna, kdy nám naštěstí přálo počasí, a kromě dobrého pocitu z úklidu jsme stihli nachytat i nějaký ten bronz. Po jednotlivých třídách jsme si rozdělili rajóny okolo školy a můžeme vyrazit. Rukavice a odpadkové pytle připraveny a hurá do akce. Všech 13 tříd, tedy přes 250 žáků a jejich učitelů, se zapojili s nadšením a uklízeli, co jim síly stačili. Nebylo toho totiž málo, co bylo potřeba posbírat a vytřídit! Některá místa byla na odpad bohatá, jiná, naštěstí, méně.

Co je však důležité, celkově jsme nasbírali neuvěřitelných 41 pytlů směsného odpadu, dále 30 pytlů plastu, 10 pytlů papíru, 5 pytlů skla a 1,5 pytle kovového odpadu. Někdy se našly i pěkně zajímavé nálezy! Šlechetný pocit z dobře vykonané práce nás všechny zahřál na duši. Nyní si můžeme krásy jara a čisté přírody vychutnat kolem školy naplno!

Velké poděkování patří městské části Prahy 13, která nás v akci podpořila, darovala nám pomůcky na úklid a sebraný odpad odvezla. Poděkování míří samozřejmě k žákům a učitelům, kteří neváhali obětovat svůj komfort a všechen odpad posbírali. Také děkujeme realizačnímu týmu L. Kotlínové a M. Psotové. Poděkování jde i za paní učitelkou V. Stránskou, která nás se zápalem fotila a tuto akci zdokumentovala. A v neposlední řadě děkujeme vedení školy a paní zástupkyni V. Kurkové, která „Ukliďme Česko“ zařídila a uvedla do pohybu.

Mgr. Marie Psotová a Mgr. Lucie Kotlínová,

realizační tým akce Ukliďme Česko, ZŠ s RVJ Bronzová