CO ČÍST? – NAŠE KNIŽNÍ TIPY PRO VÁS

CO ČÍST? – NAŠE KNIŽNÍ TIPY PRO VÁS

Tentokrát bychom vám rádi doporučili úžasnou knížku od skvělé spisovatelky, autorky dětských knížek. Ano, je to Ljuba Štíplová, která v roce 1969 začala spolupracovat s Jaroslavem Němečkem na komiksu Čtyřlístek. Oba autoři na příbězích Čtyřlístku spolupracovali téměř 40 let, a tento časopis nepřekonali žádní jiní kreslení hrdinové. Mimo jiné autorka napsala i další knihy. My vám přinášíme Pohádky na týden a hrátky na každý den
 

Každé malé dítě už dnes ví, že nejdříve je práce, potom zábava. Práce pro malé děti však musí být hra a zábavu v knížce zcela určitě představuje pohádka. Knížka je určena pro děti od šesti let, ale těm menším určitě mámy nebo tátové pomohou. Všechno se však dá s hrou zvládnout a když se objeví dokonce rádce, jde to skoro samo. Autorka připravila pro děti několik her na každý den v týdnu a na večer jednu pohádku, které dětem přiblíží nejrůznější povolání nebo činnosti např. jaké je to být cukrářem nebo námořníkem. Pro rodiče a děti to může být inspirace a mohou tak pokračovat další dny a týdny, vždyť je tolik her a tolik povolání. Knížku ilustrovala Marcela Walterová a rozhodně se nejedná o první setkání těchto autorek.

Obsah knížky:

Cukrářská pohádka – o lakomém cukráři, který se poučil
Instalatérská pohádka – vodník Vodovodník je opravdu velká vodovodní závada
Meteorologická pohádka – pavouk umí předpovídat počasí
Námořnická pohádka – o jedné svérázné babičce a kapitánovi
Novinářská pohádka – pradědeček novinář chodí na špacír k hradu Žurnálu
Rybářská pohádka – kapří kluci darebáci si hrají s rybářem
Tiskařská pohádka – jak to dopadne, když z knížky uteče drak

Můj syn miloval rybářskou pohádku, kterou si zapamatoval nazpaměť velmi rychle. Četl jsem tuto knihu svým dětem každý večer před spaním a i opakovaně. Ty příběhy se prostě neomrzí. Jsou vtipné a poučné zároveň. (Daniel Cehula – učitel FZŠ Mezi Školami)