CO ČÍST? – NAŠE KNIŽNÍ TIPY PRO VÁS

CO ČÍST? – NAŠE KNIŽNÍ TIPY PRO VÁS

Našli jsme pro vás úžasnou knížku, která bude bavit jak děti, tak i dospělé. Tahle knížka je o jedné paní, která žije v domku spolu se svým psem Darebou a kočkou Ťapkou. Tahle paní totiž nejenže si hraje s dětmi, ale také pomáhá rodičům léčit „nemoci“ jejich dětí. To jí zavolá třeba paní Tomková, že jejich Jarda si vůbec neuklízí pokoj. Dostane kouzelnou radu, jak takovou nemoc zvanou „čurbesajda“, léčit. A že už vyléčila nemocí, třeba: lakomici, nimravku, hádavku, žalobajdu a spoustu dalších. S touhle paní se v městečku rozhodně nenudí. Chcete vědět o jakou jde knížku? Čtěte dál…

 

O čem je kniha Paní Láryfáry?
Hlavní postavou knížky je paní Láryfáry. Je docela maličká a na zádech má hrb. Když se jí všechny děti ptají, na co ho má, odpoví, že v něm nosí svá kouzla a čáry.  Nejen že si paní Láryfáry s dětmi rozumí mnohem víc než s dospělými, ale zná taky protilék na spoustu jejich zvláštních neduhů, které přidělávají rodičům vrásky na čele. A tak jí maminky brzy začnou volat, aby se poradily, jak léčit dětské „nemoci“ jako hubatidalakomiceještěchvilkína nebo čurbesajda. Paní Láryfáry ale nerozdává kouzelné pilulky, kdepak. Zná spoustu chytrých rad a legračních návodů, díky kterým se děti vyléčí samy a rády. 

Právě jsem dceři dočetl kapitolu o vyléčení HUBATIDY a moc se mi líbilo, že dcera poslouchala s nastraženými oušky, copak a jakpak to ta paní Láryfáry vyřeší. Třeba kapitola, kde se dětem nechce chodit brzy spát, pobavila i mě, protože ten návod na vyléčení je tak skvělý, že ho snad lze v reálu využít.  (Daniel Cehula)

Knížka je stále k dostání u knihkupců a vřele ji doporučujeme. Pobaví a třeba i pomůže.
Lze sehnat i jako audioknihu.

Přejeme příjemné čtení…

Betty MacDonaldová (1908–1958)
Betty MacDonaldová se narodila do početné a svérázné rodiny, která se často stěhovala. Ve dvaceti letech se Betty vdala a odešla na odlehlou slepičí farmu. Tuto svou „drůbeží“ etapu pak zachytila v knize Vejce a já, románové prvotině, která jí zajistila okamžitý úspěch. Po vypuknutí Velké hospodářské krize se Betty s dvěma dcerami vrátila za rodinou do Seattlu. Zde pak MacDonaldovi vedli sice nesnadný, zato příhodami nabitý život, který Betty později popsala v memoárech Co život dal a vzal. Knihy Betty MacDonaldové si získaly srdce milionů čtenářů díky jejímu neutuchajícímu optimismu a osobitému humoru.