Čtvrťáci v knihovně s Harry Potterem

Čtvrťáci v knihovně s Harry Potterem

Začátkem června navštívila třída 4. B ze ZŠ Mohylová pobočku Městské knihovny v obchodním centru Lužiny. Nebyla to jen tak nějaká návštěva, čtvrťáci se tam totiž zúčastnili dopoledne plného zajímavých informací a her inspirovaných knihou a filmem Harry Potter.

Podívali se na porovnání filmových rolí a ilustrací z knihy. Při tom probíhala debata o tom, zda se dětem více líbila knižní či filmová verze díla, žáci se také mohli vyjádřit například k tomu, zda se jim do filmu vybraní herci k dané postavě hodili apod.

Dále následovala hra v prostorách knihovny, při které děti hledaly různá znamení, luštily všemožné šifry a hrály interaktivní hry na téma Harry Potter. Po správném vyluštění tajného kódu, kterým odemkly skříňku, čekala děti na závěr dopoledne sladká odměna.

Rezervovat tuto akci bylo nutné mnoho týdnů předem a nutno říci, že to dlouhé čekání stálo za to. Dopoledne se opravdu vyvedlo a čtvrťáci si „potterovských“  pár hodin báječně užili, protože díky organizátorkám byla tato akce velmi dobře promyšlená. Za to jim oběma velmi děkujeme.