Čtyři hvězdy kvality pro Mohylku

Čtyři hvězdy kvality pro Mohylku

Je nám ctí a potěšením, že se můžeme podělit o úspěch, kterého se Mohylce podařilo dosáhnout. ZŠ Mohylová získala ocenění „Výjimečná organizace“ a k tomu i mezinárodní certifikát „Recognised as a 4-star organisation“ vydaný EFQM (European Foundation for Quality Management).

Mohylce se již před dvěma lety dostalo ocenění „Společensky odpovědná organizace II. stupně“ v kategorii „Veřejný sektor – malá organizace“ a také mezinárodního titulu „Committed to Sustainability- 2 star“ (více informací o tomto ocenění se můžete dočíst zde: https://skolyprahy13.cz/mohylka-byla-ocenena-za-spolecenskou-odpovednost/). Letošní čtyři hvězdičky za kvalitu ale Mohylku na žebříčku jejího úspěchu posunuly zase o pár stupínků výš.

Národní ceny kvality ČR vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Rada kvality České republiky. Mezinárodně uznávané ceny získali nejen podnikatelé, ale také organizace z veřejného sektoru na základě modelu EFQM, tedy posouzení toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. „Národní ceny kvality se každoročně udělují ve více než osmdesáti zemích světa podle mezinárodních schémat uznávání EFQM, které vycházejí z modelu Excelence EFQM. Hodnocení zvenku firmám napoví, zda jsou na správné cestě k vynikajícím výsledkům, jak si stojí v českém konkurenčním prostředí a zda mají potenciál zlepšit se a rozvíjet,“ říká náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podnikání a předsedkyně Rady kvality ČR Silvana Jirotková.

Těší nás, že Mohylka prošla tímto posouzením kvality se čtyřhvězdičkovým ohodnocením a velice si tohoto ocenění vážíme. EFQM