Dravci v mateřské škole

Dravci v mateřské škole

Milí rodiče,

dnešní den 10.11.2023 se stal pro děti dalším zážitkovým dnem v naší MŠ. Tentokrát se o to zasloužil sokolník pan Ondra Semecký, který nás navštívil se svojí ženou Klárou Semeckou, aby děti seznámili s živými dravci a předvedli zajímavou podívanou. Pan sokolník, kterého znám již léta, je velice příjemný, vstřícný a zkušený profesionál. Své dravce perfektně zná a jeho výukový program pro děti je promyšlený a zajímavý. Výcvik sov a dravců je jistě náročný, avšak ve výsledku se děti s paní učitelkami dozvědí spoustu zajímavých informací (druhy dravců, o jejich životě, lovu a také jejich úlohou v přírodě).   

Počasí nám přálo, a tak jsme se všichni sešli na Bylinkové zahradě. S nadšením děti pozorovaly ukázku lovu dravce na atrapu králíka, dále si mohly osahat jemné soví peří, přílety na zdviženou ruku s rukavicí… Celý program probíhal s největší bezpečností a s ohledem na všechny věkové skupiny dětí. Kompletní program byl jakýmsi zpestřením enviromentální výchovy, na kterou se u nás ve školce klade přirozený důraz.

Za velmi vydařenou akci manželům Semeckým děkujeme a mimo hezkých vzpomínek se podařilo zaznamenat i spousta fotografií (přiloženo).

 

Děkuji paní učitelkám za celkovou organizaci dětí při akci.

 

Hana Pražáková

ředitelka školy