Druhý nejlepší tým PRAHY

Druhý nejlepší tým PRAHY

Druhý nejlepší tým PRAHY

Letošní 24. ročník McDonald’s cupu byl pro náš tým velmi emotivní. V pátých třídách se letos sešlo opravdu hodně šikovných fotbalistů reprezentující kluby jako jsou Motorlet, ABC Braník, Sokol Stodůlky a také Spartu Praha. S velikým očekáváním jsme tedy naběhli do obvodního kola a netoužili po ničem jiném, než po výhře a postupu. Tato očekávání se nám rozpadla jako domeček z karet ve finálovém zápase proti soupeři ze ZŠ Mezi Školami. Byl to velice vyrovnaný zápas. Remíza po závěrečném hvizdu rozhodčího znamenala jediné – PENALTY. Šťastnější tým měla ZŠ Mezi Školami. Do dalšího kola postupuje však pouze jeden a to pro nás to znamenalo rychlý a nečekaný konec v „MEKÁČI“. Jak nám chybělo štěstí při poslední penaltě, tak se na nás o pár dní později ale nakonec přeci jen usmálo. Vítězná škola nám přenechala své místo v krajském kole. Chlapci ani já jsme nezaváhali a tuto nabídku s velkou radostí přijali.

Dne 5. května jsme vyrazili na kvalifikaci o KRAJ. Oslabeni o dva šikovné hráče jsme přijeli s velkou pokorou spíše neudělat ostudu. Hned při nástupu jsme dostali nálepku jako jediného týmu, který sem vlastně nepatří. ZŠ Bronzová postoupila z druhého místa. Soupeři byli v klidu, že nás v pohodě porazí. K překvapení ostatních jsme své zápasy však zvládli a postoupili jsme do KRAJSKÉHO FINÁLE.

Veliké DÍKY patří všem rodičům, kteří 16. 5. vyrazili vyzvednout své syny ze školy v přírodě a dovezli je 17. 5. právě na krajské finále McDonald’s cupu. To se konalo na hřišti ABC Braník. Slavnostní nástup, moderátor a slavné osobnosti českého fotbalu. To vše spolu s vidinou „REPUBLIKY“ přidává na atmosféře. Chlapci předvedli v zápasech pěkné výkony, a proto se opět ocitli až v samotném finále. Favorit byl jasný. ZŠ Marijánka se pravidelně účastnila republikových finále a tento rok v tom chtěli určitě pokračovat. Se soupeřem jsme hráli skvělý, vyrovnaný zápas a dokonce jsme se dostali do vedení 2:1. Bohužel zkušenosti velkých zápasů byly na straně Marijánky, která utkání otočila a se štěstím zvítězila 4:2.

Pokud jste takový krůček od republikového finále, o to je to větší je bolest prohrát. O to více se cení, že se chlapci zachovali fair-play a pogratulovali soupeři k jeho výkonu. Být druhý nejlepší tým v Praze zní krásně a je to skvělý úspěch. Chtěl bych poděkovat hráčům za skvělý přístup, vzornou reprezentaci školy a hlavně za krásný fotbal, který předvedli.

TÝM: Štěpán Šorm (brankář), Šimon Kapusňak (kapitán), Samuel Brett, Jonáš Foglar, Petr Mandík, Martin Linhart, Alex Petchenko, Antonín Pösl, Adam Stratil, Lukáš Hudec, Tomáš Fedorek.

Náhradníci: Dominik Duchoslav, Jan Kůrka.

Děkuji.

Mgr. Ondřej Filip, ZŠ s RVJ Bronzová