DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ – REVITALIZACE OKOLÍ ŠKOLY

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ – REVITALIZACE OKOLÍ ŠKOLY

V okolí naší školy probíhá revitalizace prostranství, cest a chodníků. Dbejte proto zvýšené bezpečnosti a počítejte s možnými komplikacemi při procházení staveništěm. Děkujeme za pochopení. Více informací v článku…

Ve spolupráci s oddělením správy životního prostředí na Odboru životního prostředí MČ Praha 13 započala revitalizace prostranství před školou FZŠ MEZI ŠKOLAMI.


Celý okolní prostor, před naší základní školou, představuje jedno z nejvíce exponovaných míst, v části sídliště, kde se škola nachází. Jedná se o významnou křižovatku cest, propojující stanice metra, zastávky autobusů, a to hlavně pro pěší. Bohužel, ještě donedávna se nacházelo toto místo ve stavu, který nebyl příliš lichotivý. Hlavním problémem je zanedbanost celého prostoru, kvůli nehezkému zacházení některých spoluobčanů, kteří si křoví pletli s odpadkovým košem a hlavně zub času. Přitom se jedná o veřejný prostor, který by měl být motivujícím prvkem pro naše děti.

 

 

Dle projektu započaly stavební a likvidační práce stávající betonové úpravy a již brzy dojde k celkové revitalizaci prostoru, kdy se otevře příjemný park s květinami a posezením. Budeme vás i nadále informovat.