Dýňovka 2021

Dýňovka 2021

Ve čtvrtek, 21.10.2021, týden  před podzimními prázdninami, jsme již tradičně oslavili krásu podzimní přírody výzdobou naší mateřské školy, např. výrobou dýňových lampiček a jiných zajímavých dětských výtvorů. Školní zahradu nám zkrášlily vydlabané dýně, které děti vytvářely doma s pomocí rodičů – tímto jim za skvělou spolupráci děkujeme.

    V dopoledních hodinách se uskutečnila oblíbená Dýňová slavnost. Ráno děti přicházely do tříd již v kostýmech, které umocnily tak trochu výjimečnou atmosféru. Úsměvy na dětských tvářích byly důkazem velkého těšení na tento den. Vzhledem k nepříznivému počasí neproběhla venkovní verze, celou akci jsme přesunuli do vnitřních prostor mateřské školy.

    Po dopolední svačině se sešly děti všech věkových skupin v jedné třídě na zahájení slavnosti. Následovala přehlídka kostýmů, tematické básničky a oblíbené tanečky s hudbou.

V jednotlivých třídách byly připraveny dovednostní disciplíny, které zaujaly a zvládly i nejmladší děti. Společné závěrečné setkání a zhodnocení dětmi všech aktivit završila malá odměna a diplom. Děti byly velmi spokojené, plné emocí a zážitků z vydařené každoroční podzimní slavnosti.

 

                              Hanka Pražáková, MŠ Rosnička