Ester Hajnovičová – úspěšná veslařka ze 7. A

Ester Hajnovičová – úspěšná veslařka ze 7. A

Ester Hajnovičová – úspěšná veslařka ze 7. A

Žákyně naší školy Ester Hajnovičová patří mezi špičkové závodnice ve veslování. Máme radost z jejích úspěchů a rádi bychom se s Vámi o ně podělili. V krátkém medailonku se dočtete více.

Žákyně naší školy Ester Hajnovičová patří mezi špičkové závodnice ve veslování. Máme radost z jejích úspěchů a rádi bychom se s Vámi o ně podělili. V krátkém medailonku se dočtete více.

Ester Hajnovičová (Esterka, nebo Esti – jak jí říká tatínek) se pro veslařský sport rozhodla sama.

Začala docházet v roce 2014 do loděnice VK Smíchov, kde byl hlavním trenérem (nyní její osobní trenér, zakladatel a zároveň hlavní trenér SK HAMR – veslování z.s.) Mgr. Luboš Ondráček.

Veslování patří mezi fyzicky, psychicky, finančně i časově nejnáročnější sporty. Jde o silově vytrvalostní sport. Veslaři začínají závodit na kratších vzdálenostech (pouze u nás v ČR) na 500 m, 1000 m, 1500 m až nakonec na 2000 m. K tomu se postupně přidají i závody na 6000 m a různé testy výkonnosti atd.

Ester je jedna z nejtalentovanějších závodnic a patří mezi „páteř“ nejlepších závodníků ve veslařském klubu HAMR. Již jako mladší žákyně seděla v osmiveslici juniorek/žen (tedy, jako 12-letá seděla s o 5-13 let staršími závodnicemi) na závodech BaselHead 2017 a přispěla tím k vítězství celého klubu = klub vyhrál novou závodní loď od firmy Filippi (dvojku bez kormidelníka).

Jako vůbec první závodnice kategorie žactva z ČR se účastnila závodu Silver Skiff v Turíně, kde pouze svojí chybičkou přišla o první/druhé místo a skončila na (i tak skvělém) 5. místě!

Kdyby byl zájem, těšíme se na Vás, u nás na Hamru v Braníku!
Se sportovním pozdravem a v dokonalé úctě

Bc. Adam Kapa – asistent hlavního trenéra SK HAMR – veslování, z.s.