Hrdá škola z pohledu deváťáků ZŠ s RVJ Bronzová

Hrdá škola z pohledu deváťáků ZŠ s RVJ Bronzová

Hrdá škola z pohledu deváťáků ZŠ s RVJ Bronzová

Už jste o tom slyšeli? O tom, že škola nemusí být pouze učení a povinnosti? Například naše Základní škola s RVJ Bronzová se zapojila do projektu Hrdá škola. S ním přišly tematické dny s nevšedními aktivitami. V nelehké covidové době to bylo vítaným zpestřením.

Odstartovali jsme Modrým dnem. Je prima, že kolektiv žáků 9. A se dokáže shodnout, spolupracovat a  zadaná témata bere s nadhledem a humorem. Překvapili jsme sami sebe i ostatní. Od té doby si kromě možnosti být kreativní užíváme také legraci. Nenechala nás v tom ani naše paní třídní učitelka s paní asistentkou. Stranou nezůstávají ani třídní maskoti. Kočičku a ,,plyšáka“ Bombase zdobí vždy podle zadání stylově barevné doplňky.

Máte doma tepláky? My ano. A vůbec se za to nestydíme. Naopak jsme si je hrdě oblékli 14. ledna v rámci Teplákového dne. Všichni jsme se moc těšili. S úsměvem na tváři jsme zasedli do lavic v pohodlném oblečení. Dobrou náladu podpořila i vytvořená hesla Bez tepláků ani ránu, Tepláky jsou nejlepší aj.

Týden netradičních barev 14. – 18. února u nás začal v pondělí Valentýnským dnem ve vlastní režii. Oblečení v růžové a  červené, mašle ve vlasech, spousta srdíček i naše lidská srdce plná přátelství a lásky…

Určené barevné kombinace byly už v dalších dnech tvrdším oříškem, ale vždy jsme v třídním kolektivu měli zastoupeno dané barevné zadání. My to prostě nevzdáváme!

Nikdy neopomeneme ani společné fotografování, abychom si uchovali vzpomínky. Atmosféru všech akcí Hrdé školy nám stále na nástěnce připomínají pořízené snímky. Letošní rok je pro nás, žáky deváté třídy, posledním společným na základní škole. A jednou budeme rádi vzpomínat nad fotografiemi na zlaté časy na ,,Bronzovce“.

kolektiv žáků 9. A, Mgr. T. Tomsová