I ruce malých Mohyláků mohou zachránit život

I ruce malých Mohyláků mohou zachránit život

Po covidové pauze jsme v základní škole Mohylová mohli opět přivítat zdravotníky, kteří našim žákům připravili den plný informací. Žáci školy se moderní, zábavnou a interaktivní formou dozvěděli, jak rozpoznat život ohrožující stavy, ošetřit drobná poranění nebo zlomeniny, zastavit krvácení, resuscitovat a zajistit (přivolat) lékařskou pomoc. 

Děti si mohly všechno prakticky vyzkoušet, což je bavilo nejvíc ze všeho a navíc je to nezbytná podmínka pro výuku první pomoci. Zkusily, jak se zachovat v různých modelových situacích a měly možnost vidět i reálně namaskovaná poranění. Procvičily si simulovanou komunikaci s dispečinkem zdravotnické záchranné služby a neodkladnou resuscitaci na resuscitačních modelech.

Žáci také viděli, jak to vypadá uvnitř opravdové sanitky, co všechno vozí záchranáři s sebou a k čemu co slouží. Mohli si vyzkoušet přístroje a vybavení pod vedením skvělých a vtipných profesionálních záchranářů.

Program reflektuje tematiku „Ochrany zdraví a člověka při mimořádných událostech“ obsaženou v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní školy.

Všichni si toto přínosné dopoledne moc užili, dozvěděli se mnoho nového a díky báječnému přístupu zúčastněných zdravotníků se také zasmáli. Žáčci odcházeli s diplomem pro mladé záchranáře a s milým pocitem užitečně a příjemně prožitých devadesáti minut.