Jak u nás běží čas ve 3.třídě (zajímavosti říjen-listopad)

Jak u nás běží čas ve 3.třídě (zajímavosti říjen-listopad)

Některé třídy mají opravdu nabitý program a dny ve škole tak utečou jako voda. Děti ze 3.C si akce všeho druhu opravdu užily a mají tak další společné zážitky. Pojďte se podívat na přehled toho, co jim paní učitelka Hana Belhajová připravila…

ŘÍJEN 2021

Třída 3. C se zúčastnila projektu Záložky. Jedná se o česko-slovenský projekt výměny záložek do knih :Záložka do knihy spojuje školy: Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní.

ŘÍJEN 2021

8.10. jsme se 3. C vyrazili na procházku po pražských památkách. Procházka byla zpestřením probíraného učiva v PRV a ČJ. Děti podle mapy navštívily Náměstí Republiky, Staroměstské náměstí, Orloj, Karlův most, podívali jsme se na sv. Václava a zakončili jsme to prohlídkou Lucerny a návštěvou sochy sv. Václava od Davida Černého.

ŘÍJEN 2021

21.10. měla třída 3. C preventivní program, od střediska DROP IN, kde si s lektorkami povídali o životních hodnotách a o tom, co je pro život opravdu důležité. Děti si prošly různými zajímavými aktivitami. 

LISTOPAD 2021

2.11. měla třída 3. C výuku v halloweenském duchu. Děti přišly v maskách, výuka byla tématicky upravena, aby byla ,,strašidelnější“ a halloweensky atraktivnější ;). V rámci Halloweenu a našich českých dušiček jsme si udělali s třídami z našeho ročníku halloweenskou přehlídku masek v tělocvičně (vše za přísných hygienických podmínek). Poté jsme si s dětmi zasoutěžili při různých hrách a děti si mohly i zatančit. 

LISTOPAD 2021

9.11. měla 3. C preventivní program online ZOO.  Program je zaměřený na nebezpečí virtuálního světa. Děti se seznámily se základními pravidly bezpečného chování na internetu, velkými riziky a nástrahami jeho používání.