Konference Oborových dnů 2024

Konference Oborových dnů 2024

Jako každý rok i letos patřily poslední dva dny 1. pololetí Konferenci oborových dnů, kdy každý z oborů ukáže, co všechno se v Týdnu oborových dnů dělo a předvede své výstupy.
Tentokrát ale vypadala konference trochu jinak. Místo, aby se celá odehrála v divadelním sále, kam se přeci jen vejde jen omezený počet diváků a často se nedostalo na všechny zájemce zejména z řad tříd 1. stupně, odehrávala se vystoupení jednotlivých oborů doslova po celé škole a vidět je mohl každý, kdo projevil zájem. Každý obor se proto předvedl několikrát. Oproti minulým létům museli také všichni hodně přemýšlet o tom, jak zpřístupnit svůj obor i malým dětem a vtáhnout je aktivně do děje. Připraveny proto byly nejrůznější aktivity pro mladší i starší diváky.
Všechny obory se zhostily tohoto úkolu se ctí a mladší děti se teď o to více těší na 2. stupeň, kdy se budou moci zapsat do některého ze zajímavých oborů. Letos to byly: Malta, IZS, Podzemí aneb Mezi jeleny, Lidé na útěku, Caffé Orient – literární kavárna, Lehko na bojišti aneb pět výprav do přijímačkové češtiny, Noční můra před Vánoci, 100. výročí Českého rozhlasu, A. A. M. I., „Drama!“, Smrt, Pimprlata, Olympijské hry Paříž 2024 a Čeština hrou.
Už teď se těšíme na výstavu Oborových dnů ve vestibulu školy, která nás čeká po jarních prázdninách.
 
Fotografie z akce