Literární soutěž Čapkoviny

Literární soutěž Čapkoviny

Ve čtvrtek 18. dubna 2024 se opět v reprezentativních prostorách velkého sálu Městské knihovny v Praze uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů jedné z nejpopulárnějších celostátních literárních soutěží pro mladé autory v České republice. Touto událostí byl zakončen již jedenáctý ročník soutěže známé pod názvem Čapkoviny aneb Žijeme s knihou. Zadáním letošního už tradičně úspěšného ročníku byla povídka na téma „Opravdovým zdrojem poznání je omyl“, které přímo vycházelo z výroku samotného Karla Čapka.

Zdroj: https://www.ssnahorni.cz/literarni-soutez-capkoviny-ani-po-jedenacte-nezklamala/ (upraveno)

I naše škola má žáky, kteří i v této „digitální“ době rádi píší a zúčastňují se literárních soutěží. O své dojmy z vyhlášení by se s Vámi ráda podělila naše žákyně Anna Hašková, která v letošním ročníku uspěla se svou povídkou. Tu v celém znění přikládáme do fotogalerie článku.

Zpráva z vyhlášení Čapkovin

Letos jsem se podruhé účastnila Čapkovin. Letošní téma bylo „Opravdovým poznáním je omyl“.

Povídka se mi nejspíš povedla, protože mě pozvali na vyhlášení těch nejlepších prací. Když jsem se to dozvěděla, málem jsem zapomněla dýchat.

Vyhlášení se konalo 18. 4. v městské knihovně od 10:00. Sraz s paní učitelkou Synkovou jsem měla v 8:30 před školou. Jely jsme autobusem číslo 184 a potom jsme přestoupily do metra. Ze Staroměstské jsme to měly už jen kousek. Při příchodu jsme se zapsaly a dostala jsem dárek – tašku, sešit a perník. Potom byl doprovodný program a vyhlášení nejlepších autorů. Bohužel paní učitelka se musela vzdálit kvůli důležitému hovoru a přišla o vyhlášení. Zjistila jsem, že se Čapkovin zúčastnila i vnučka samotného Josefa Čapka. V porotě byli spisovatelé, kteří vybírali nejlepší práce, a protože si s nimi nevěděli rady, tak je vylosovali. Mezi porotci byl například Robin Král, který je sám spisovatel – básník. Bohužel mi výhled kazili i nějací kluci, kteří byli vybráni, psát asi umí, ale chovat se v sále už ne. Šustili papírky a byli hluční.

Bylo to krásné setkání a všem doporučuji se zúčastnit a vyhrát, atmosféra byla úžasná.

Vaše Anna Hašková