Mikuláš ve FN Motol

Mikuláš ve FN Motol

Období adventu a Vánoc je pro většinu z nás tím nejkrásnějším v roce. Připomínáme si to hezké a vzdáváme díky za uplynulý rok. Chystáme si novoroční předsevzetí, vychutnáváme si vůni stromečku, chuť cukroví i čas strávený u pohádek nebo zimních sportů s našimi blízkými. Víc než kdy jindy věříme v lásku, laskavost, zdraví a štěstí, které si přejeme do dalšího roku.

Právě pro děti, které budou trávit svátky v nemocnici, uspořádala FN Motol mikulášskou nadílku. Žáci ze ZŠ s RVJ Bronzová se akce zúčastnili ve spolupráci se studentkami pedagogické fakulty UK. Společně obešli patro, kde jsou hospitalizované děti s neurologickými obtížemi, a všechny malé pacienty obdarovali. Byl pro ně připraven plný košík dobrot, knížek, pastelek a plyšáků. Děti recitovaly básničky a v doprovodu naší skupinky i prozpěvovaly koledy.

Je třeba vyzdvihnout ochotu a zapojení žáků naší ZŠ, kteří zcela dobrovolně a bez nároku na odměnu šli ve svém volném čase na celé odpoledne v kostýmech přinášet vánoční atmosféru a rozveselovat děti. Zájem byl obrovský, avšak kvůli opatřením bylo možno vzít pouze dva žáky 9. B. Rády bychom ovšem poděkovaly i ostatním žákům za zapůjčení kostýmů.

 

Veronika Stránská, Alexandra Zemanová, žáci 9. B

ZŠ s RVJ Bronzová