Jako každý rok k nám 5. 12. v dopoledních hodinách zavítal Mikuláš se svými pomocníky andělem a čertem. Byla to velmi očekávaná, ale ne obávaná návštěva. Čert byl hodný a Mikuláš ho držel pěkně zpátky. V Knize hříchů převládaly pochvaly a jen občas se našlo něco, na čem je třeba do příštího roku zapracovat (např. na úklidu hraček). Mikuláš pro děti přinesl balíčky s ovocem a perníky. Ale děti si je samozřejmě musely nejdříve zasloužit tak, že vzácným hostům předvedly připravené básničky a písničky.


