Mohylácká „Slavnost pera“

Mohylácká „Slavnost pera“

Když se prvňáčci v ZŠ Mohylová učí psát, používají k tomu v prvních několika měsících výhradně obyčejnou tužku. Jakmile už se však umí všichni tito malí žáčci bezpečně podepsat a ani písanka jim nečiní žádné větší obtíže, přicházejí na řadu páťáci a tzv. „Slavnost pera“. Pro tuto slavnostní chvíli si žáci té 5. třídy, která má nad prvňáčky patronát, připraví obřad, při kterém jsou benjamínkům školy předána psací pera. Letošní páťáci tuto akci pojali v pohádkovém duchu a proto se ti, kteří měli při slavnosti nějakou funkci, převlékli za pohádkové postavy.

Prvňáci museli podepsat slib, ve kterém se zavazují k tomu, že budou perem psát jen samá pravdivá a laskavá slova, po podepsání slibu dostali od svého páťáka na památku pergamen s datem slavnosti, věnováním a podpisem, obdrželi samozřejmě také pero a na závěr ještě medaili na krk jako odměnu za to, jak krásně celý program zvládli.

Opět se díky malým i starším Mohylákům potvrdilo, jak je spolupráce prvňáků a páťáků na obě strany prospěšná a jak se dají i obyčejné věci udělat s pomocí dětské fantazie poutavě a nezapomenutelně.