Mohylácké dopoledne plné sportu

Mohylácké dopoledne plné sportu

V polovině června zažili žáci ZŠ Mohylová tradiční každoroční sportovní den. Pro děti bylo připraveno deset disciplín inspirovaných OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů). Soutěžilo deset týmů a každý tým tvořili náhodně vybraní žáci napříč všemi ročníky školy. 

Mohyláci si během sportovního dopoledne poměřili své dovednosti ve skoku do dálky, skoku z místa, trojskoku, běhu na 100 metrů, hodu medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, přítazích na šikmé lavičce, skákání snožmo přes švihadlo, leh sedech a v hodu kriketovým míčkem. Své znalosti využili také při zdravovědě, která byla nejen kvůli blížícím se letním prázdninám zaměřena na prevenci úrazů. Děti si připomněly, jak se mají bezpečně chovat v silničním provozu a dopravě, v přírodě, a také jak předejít úrazům v domácím prostředí.

Počasí bylo na tuto událost jako objednané, celé aktivní dopoledne se velmi vydařilo, proto žáci, ač unavení, zářili spokojeností. Je hezké vidět, že si děti dokáží vzájemně pomáhat, sportování jim není cizí a že je všechny druhy pohybu těší 🙂