Mohylácké ledové čarování

Mohylácké ledové čarování

Třída 2. B ze ZŠ Mohylová využila únorových vskutku mrazivých dnů a uskutečnila mnoho ledových pokusů, zkoumání a poznatků. Žáci za pomoci paní učitelky a paní asistentky zjišťovali a zkoušeli, jak se mění skupenství sněhu v teplém prostředí, jak se rozpíná led, jak se změní objem vody za velkého mrazu a spoustu dalšího.

Děti měly možnost si vyzkoušet také takzvaný land-art, což je označení pro výtvarné akce (záměrné zásahy) do přírodního prostředí. Land-art pracuje s hlínou, pískem, kamením, s rostlinami, slámou, senem, dřevem, ale i vodou, sněhem či ledem. Právě s vodou a posléze díky mrazu i s ledem pracovali žáci z 2. B. Připravili si různé přírodniny, například větvičky jehličnatých stromů, žaludy, listy, šišky a jiné, ale pro své výtvory použili pro lepší kontrast také malé barevné plastové figurky. To vše vložili do několika připravených nádob s vodou a vše pak nechali přes noc za oknem třídy. Ráno na ně čekala překrásná zmrzlá umělecká díla, která si můžete prohlédnout ve fotogalerii pod článkem. 

Děti byly ze všech mrazivých pokusů a jejich výsledků nadšené a odnesly si z nich mnoho informací, které pro ně jsou díky vlastnímu prožitku nezapomenutelné.