Mohylácké paprsky ozdobí Paprsek

Mohylácké paprsky ozdobí Paprsek

Vše začalo dovezením několika balíků čtvercových OSB desek a akrylových barev z radnice Prahy 13… Takovou neobvyklou zásilku dostaly základní školy v naší městské části, aby z dodaných desek a barev vytvořily díla, která ozdobí nevzhlednou ohradu kolem stavby společnosti Trigema u metra Stodůlky. Stavba se nachází na místě bývalého obchodního objektu jménem Paprsek, proto i zadání na vytvoření ozdoby znělo PAPRSEK.

Každá škola mohla výrobu svého díla pojmout po svém. Mohylka využila možnosti uměleckého vedení Hany Krbcové, která ve škole vede lekce keramiky. Právě v jejím výtvarném a keramickém Ateliéru M v budově Mohylky začal díky ní a žákům školy vznikat krásný výtvor plný barev. Zapojili se žáci všech ročníků napříč celou Mohylkou. Někdo maloval OSB čtverce, někdo skládal šachovnici, někdo jednotlivé části popisoval, aby se daly správně poskládat, někdo pomáhal nosit desky a případně je také odnášet při nečekané průtrži mračen. Bylo třeba pomoci s lepením vykrývacích pásek, tvarováním slunečních paprsků, s válečkováním, a nakonec samozřejmě i s odkrytím vzniklé paprskové ozdoby. Všichni spolutvůrci se výsledku své práce nemohli dočkat! Dle fotek ve fotogalerii pod článkem posuďte sami, jak toto dílo dopadlo 🙂 My si myslíme, že nad očekávání báječně! 

Již v pátek 17. 6. 2022 bude Paprsek z Mohylky na ohradu na stavbě ve Stodůlkách instalován a začne těšit všechny kolemjdoucí. Přijdete se na něj také podívat? 🙂