Mohylácké putování do Betléma

Mohylácké putování do Betléma

Starodávné vánoční koledy nám vyprávějí o tom, jak novorozenému Ježíškovi každý přinesl to, co právě měl – pastýř beránka na hraní, selka hrníček mléka, děti písničku… Můžeme to v dnešní době zažít i my, když už nepaseme ovečky ani nechováme dobytek? Ale jistěže! Každý z nás má totiž i v dnešní době něco, co ho těší a co naplňuje jeho život radostí. Případně něco, o čem si myslí, že by mohlo pomoci nebo potěšit druhého. A právě s tím se může vydat do Betléma za Ježíškem.
 
Děti z Mohylky, ty větší i malé, začaly vyrábět figurky sebe či členů své rodiny, aby je vyslaly na cestu do Betléma. Průvod je k vidění na plotě ZŠ Mohylová, kde jsou všechny postavičky umístěny v průhledných sklenicích. Žádná z nich nemíří do Betléma s prázdnýma rukama, ale každá s sebou za Ježíškem nese to, co k tomu danému človíčkovi patří. Jeden panáček nese flétnu, druhý klec s ptáčky, třetí má fotbalový míč, čtvrtý vede pejska na vodítku a jedna figurka obětavé maminky dokonce k jesličkám nese nákupní tašky plné jídla, které je zvyklá obstarávat pro svou rodinu.
 
Přejme si, ať jim i nám cesta k Betlému pěkně ubíhá a v době vánoční nás po společném adventním putování spojí společná radost z toho, že jsme dorazili k cíli.