Mohylka na DOD ve výcvikovém středisku vodících psů

Mohylka na DOD ve výcvikovém středisku vodících psů

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 se ve Středisku výcviku vodících psů (SVVP) v Praze – Jinonicích konal den otevřených dveří. Vřelý vztah ke zvířatům je o ZŠ Mohylová všeobecně znám, a proto u takové události nemohli její žáci chybět.

Děti byly vřele uvítány zaměstnanci střediska, kteří je provedli celým areálem, mohly si pohladit odrostlá štěňata ve výcviku, která přebývají v kotcích, vyzkoušely si chůzi poslepu s pomocí bílé hole, podívaly se na ukázky výcviku záchranářských psů, na dogdancing (tanec psa a jeho majitele při vybrané hudbě) a nosework (pejsek po čichu pozná, kde je ukrytý pamlsek či jiný předmět). Právě noseworku se mohli žáci školy zúčastnit jako figuranti – této možnosti využili všichni a velice se u očichávání pejskem bavili. V hlavní budově si pak zakoupili různé drobnosti na památku, pomůcky pro pejsky a všemožné dobroty. Výtěžek z tohoto prodeje půjde samozřejmě na výcvik dalších vodících pejsků.

Návštěva v SVVP Jinonice byla plná zážitků a děti si díky ní uvědomily, jací jsou pejsci pomocníci v každodenním životě nevidomých lidí a jak jsou pro ně důležití.