Mohylka se vydala po stopách svatého Václava

Mohylka se vydala po stopách svatého Václava

Třída 3. A ze ZŠ Mohylová se v druhé polovině září vydala na výlet do Staré Boleslavi, aby měli žáci možnost načerpat tu správnou energii a vstřebat veškeré informace o svatém Václavu a s ním spojeným svátečním Dnem české státnosti.

Žáci měli možnost spatřit římskokatolický farní poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl postaven na počátku 17. století a je nejstarším českým mariánským poutním místem. V tomto kostele se uchovává milostný obraz, tzv. Palladium země české, což je kovový reliéf nesmírné historické hodnoty spojovaný se Svatováclavskou tradicí. Vynechat nemohli samozřejmě ani románskou baziliku sv. Václava s kryptou sv. Kosmy a Damiána, která je postavena na místě, kde byl podle historických zdrojů zavražděn a po tři roky pohřben sv. Václav. Z jiných zajímavostí města jsme si také ukázali hranici mezi Brandýsem nad Labem a Starou Boleslaví a boleslavskou městskou bránu.

Stará Boleslav je považována za kolébku české státnosti a je to jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Čechách – jsme proto velice rádi, že jsme s třeťáky mohli takové krásné město společně navštívit.