Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Ze čtvrtka na pátek se v naší škole konala akce Noc s Andersenem. Pro žáky prvního stupně byla připravena stezka plná úkolů. Po příchodu do školy na večerní program nejmladším nulťáčkům rodiče pomohli připravit spinkání ve třídách, žáci se rozdělili do skupin a šlo se na společnou večeři. Pak následovalo setkání s panem H. Ch. Andersenem, který všechny žáky požádal o záchranu pohádek. Žáci plnily úkoly po celé škole, kde na jednotlivých stanovištích plnili různé úkoly a hádanky spojené s pohádkami pana spisovatele, na každém stanovišti dostali klíč. Na konci stezky díky klíčům mohli otevřít truhlu s pohádkou, kterou dětem již uloženým v postýlkách ve svých třídách paní učitelky nakonec přečetly. Druhý den ráno na všechny v jídelně čekala výborná snídaně formou švédských stolů.