Novinky z Mohylky

Novinky z Mohylky

Mohylka se pečlivě chystá na uvítání svých žáků, kteří budou v posledním měsíci školního roku školu navštěvovat. Paní učitelky, asistentky i vychovatelky pro děti ve třídách připravují bezpečné a hezké prostředí, do kterého se i přes řadu omezení budou moci žáčci těšit a radovat se z něj. 

Zaměstnanci Mohylky se při přípravách a zvelebování školy zaměřili i na školní jídelnu. Židličky, výdejní okénko a další vybavení jídelny se dočkalo nového barevného hávu. Děti se mají opravdu nač těšit! Je radost se naobědvat v tak milém a barevně vyladěném prostředí.

Zkrášlování prostředí se nevyhnulo ani školní zahradě. Chodníky jsou zametené, je zaseta nová tráva kolem budovy školy i kolem výběhu se slepičkami, veškeré dřevěné vybavení zahrady, jako jsou lavičky, obě velká dřevěná posezení se stříškou, palisády kolem amfiteátru – vše je čerstvě ošetřeno a natřeno. Ve skleníku se nám všechno zaseté již brzy zazelená a to, co jsme zasadili, roste skoro před očima. Na venkovní prostory kolem Mohylky je opravdu radost pohledět!

Ale tu největší novinku zmíním až nakonec. Na pozemku školy se totiž objevilo nové stavení! A není to ledajaké stavení! Je to překrásný voňavý dřevěný dvoupatrový domeček, který bude dětem sloužit pro venkovní výuku, pro odpočinek, ale také samozřejmě pro hraní. Domeček přijel na zahradu zcela rozložený a barva dřeva byla přírodní. Sestavili ho profesionálové, ale výsledné barevné úpravy již byly na nás. Proto celý pedagogický sbor přiložil při natírání domečku ruku k dílu a dal si na tom opravdu záležet! Bystré oko si povšimne, že se tento nový přírůstek svou barvou zařadí mezi krásné dřevěné kousky, které již na své zahradě Mohylka má. První z těchto „staveb“ je knihobudka a tou druhou je slepičí hotel. Teď jsou tedy na zahradě již celkem tři červeno-bílé (větší či menší) „domečky“.

Ze všech výše zmíněných činností, akcí a novinek máme velkou radost a nemůžeme se dočkat, až se z nich spolu s námi budou moci radovat i žáci školy, jejich rodiče a všichni ti, kteří školu a její zahradu při různých příležitostech navštíví.