O2 Chytrá škola v Mohylce

O2 Chytrá škola v Mohylce

ZŠ Mohylová se v letošním školním roce zapojila do projektu O2 Chytrá škola. Celý tento program zaštiťuje Nadace O2 a jeho prostřednictvím podporuje osvětu a vzdělávací aktivity v oblasti bezpečí na internetu, digitální gramotnosti a zavádění technologií do výuky v České republice.

V rámci programu O2 Chytrá škola se dne 14. 11. 2019 konala v Mohylce Večerní kavárna O2 Chytré školy pro rodiče a prarodiče dětí ve věku 4 až 12 let. Hlavním tématem tohoto setkání byla diskuse o roli rodiče v digitálním věku. Součástí byly také workshopy, na kterých se jejich účastníci dozvěděli od odborníků z DigiSkills zajímavosti, rady a tipy o digitálním detoxu, digitální produktivitě a jiných zajímavých tématech.

Následnou diskusi uvedla představením celého projektu specialistka programu O2 Chytrá škola. Diskuse byla na téma „Naše děti pracují s IT, jak je v tom můžeme jako dospělí podpořit?“ Zaznělo zde opět mnoho nových a užitečných rad a nápadů, které můžou rodiče použít v každodenní komunikaci se svými dětmi.

Rádi bychom tímto všem zúčastněným odborníkům poděkovali za jejich čas a profesionalitu, s jakou k této akci přistoupili. Již teď se těšíme na další společné setkání.