V rámci cyklu vlastivědných vycházek volitelného předmětu Historická Praha naši osmáci 20. května absolvovali návštěvu barokního komplexu Loreta na Hradčanech. Toto poutní místo svojí atmosférou upoutá nejen věřící, ale i všechny, kteří se zajímají o historii, umění a duchovní kulturní dědictví naší země.
Žáci při prohlídce prošli ambit s kaplemi, obdivovali výzdobu Loretánského domku i klenotnici s proslulou diamantovou monstrancí. Seznámili se také s příběhem přenesení domu Panny Marie z Nazareta a významem poutních míst v minulosti i dnes.
Děti měly k dispozici pracovní list s názvem Objevte svůj Loretánský poklad, který je zábavnou formou vedl k samostatnému poznávání nejzajímavějších míst celého areálu. Pátraly po tajemných truhličkách, hledaly indicie i symboly tří božských ctností – víry, naděje a lásky. Objevování pokladu tak propojilo vzdělávání s osobním prožitkem.
Děkujeme Loretě Praha za vstřícné přijetí a krásný zážitek!
FOTOGALERIE
https://www.fzsmeziskolami.cz/index.php?type=Post&id=779&ref=blog&ids=14