Perníčková kavárna

Perníčková kavárna

V letošním roce se kvůli vládním nařízením bohužel opět nemohla konat tradiční vánoční výstava v ZŠ Mohylová. Spolu s touto výstavou Mohylka vždy pořádá také vánoční kavárnu pro žáky i širokou veřejnost, ale ani tu nebylo letos možné uskutečnit v takovém rozsahu, na jaký jsme byli zvyklí. Žáci školy však o svou oblíbenou školní kavárnu a obchůdek nepřišli. Tělocvična se pro ně i tentokrát nazdobila krásným vánočním aranžmá, paní kuchařky upekly pro všechny žáky školy perníčky a připravily na ně dětem barevné polevy a paní hospodářka s paní školnicí uvařily několik druhů čajů, aby si žáci mohli vybrat svou nejoblíbenější příchuť. 

Každá třída tak mohla v adventním čase strávit klidnou společnou třídní hodinu zdobením perníčků, popíjením vybraného čaje či nákupem v obchůdku, do kterého dodali ručně vyráběné zboží zaměstnanci Mohylky. Žáci si tuto předvánoční hodinku velice užili, vlastnoručně ozdobené perníčky poctivě ochutnali a nakoupili si drobné dárečky pro rodinu a kamarády.

Zachování oblíbené tradice vánoční kavárny přineslo i v tomto komornějším pojetí spoustu dětské radosti a spokojenosti – a to je to nejdůležitější. Věříme, že v příštím roce se v době adventu sejdeme ve školní kavárničce v Mohylce i s Vámi 🙂