Podzimní radovánky v MŠ Píšťalka

Podzimní radovánky v MŠ Píšťalka

Krásný barevný podzim nám nabídl spoustu příležitostí k radovánkám a aktivitám na naší školní zahradě, kde jsme s dětmi objevili dostatek přírodního materiálu. Dětem jsme rozdali kyblíky na sběr kaštanů, spadaných lístků, šišek a už chybělo jen odstartovat závody, kdo jich bude mít více. Hrabali jsme s „píšťaláčky“ spadané listí ze stromů, které nosíme na kompost. Ty nejhezčí si děti odnesly do školky, poté jsme je lisovali, obkreslovali a vyráběli plno podzimních obrázků, koláží a dráčků.

Nasbírané kaštany poté učitelky využili u předškolních dětí k předmatematickým představám a k zrakovému vnímání.

Nechybělo ani dlabání a zdobení halloweenských dýní a tématické pečení lineckého pečiva ve tvaru např.: netopýra, čarodějnice a kouzelnického kocoura. Veškerými výrobky jsme si rozveselili nejen třídy, ale i ostatní prostory naší školky.

Za ještě příjemně teplého počasí jsme mohli vyrazit na delší polodenní vycházky do Centrálního parku a do Prokopského údolí, kde děti poznávaly podzimní přírodu. Seznámili jsme se s lesem, vedli diskuze o tom jak se v něm správně chovat. Děti také poznávaly stromy, plody a chování některých zvířat a ptáků a povídali jsme si o přípravě zvířat na zimu.