Pohár starostů na Bronzovce 

Pohár starostů na Bronzovce 

Pohár starostů – florbal 3. – 4. třídy 

Co takhle přejmenovat školu?
 
Ve středu 13. 12. 2023 se uskutečnilo okresní kolo florbalového pohárů starostů na Praze 13. Turnaj byl vypsán pro kategorii 3. – 4. třídy se zajímavým pravidlem zapojit do turnaje smíšená družstva dívek a chlapců, což zajišťovala povinnost přítomnosti vždy alespoň jedné dívky v každém okamžiku jednotlivého utkání. Turnaj byl navíc ozvláštněn skutečností, že jsme jednu ze základních skupin pořádali na naší škole. 
 
V skupině jsme byli velmi úspěšní. Dvě ze tří utkání jsme zvládli vítězně a prohráli pouze s pozdějším vítězem a zároveň, na první pohled, jasným favoritem turnaje – FZŠ Otokara Chlupa. 
 
Utkání play-off se odehrála na ZŠ Brdičkova a my jsme tak měli možnost kvalitní svačinou a krátkou procházkou odbourat prvotní únavu a s nadšením se pustit do bojů o medaile. 
 
Čtvrtfinále bylo po vyrovnaném úvodu nakonec jasnou záležitostí našich žáků, a tak jsme po výhře 4:0 byli už kousíček od finálové účasti. V semifinále nám však zvlhnul střelecký prach, kdy jsme i přes výraznou převahu nedokázali najít recept na dobře chytající brankáře soupeře, a nešťastně prohráli. O to větší motivací pro nás bylo utkání o třetí místo, které jsme jasně opanovali a po výhře 8:3 z turnaje odvážíme bronzové medaile.
 
Ze zimních florbalových turnajů tedy bereme celkově tři bronzy, a proto se nabízí otázka. Nevstoupíme do nového kalendářního roku jako ZŠ Stříbrná?! Nebo co takhle být místo „bronzovky“ rovnou „zlatonkou“?
 
Antonín Palatínus ze ZŠ s RVJ Bronzová