Pozdrav z Pekingu podruhé

Pozdrav z Pekingu podruhé

Pozdrav z Pekingu podruhé

Ve čtvrtek 28. 4. jsme v jazykovém projektu Study English and travel přivítali dalšího milého hosta – rozhlasového sportovního reportéra a bývalého žáka naší školy Adama Weidenthalera. O jeho velkém profesním úspěchu, kdy komentoval přenosy z olympijských her včetně finálového zápasu hokejového turnaje, jsme Vás informovali již na začátku března.

Adam připravil pro žáky 8. a 9. tříd prezentaci Olympics through the lenses of sports journalist (Olympiáda očima sportovního novináře). Prostřednictvím fotografií, videí a poutavého vyprávění se žáci přenesli o několik měsíců zpět do dějiště olympijských her a kromě informací o sportovním dění se dozvěděli i mnoho zajímavostí ze zákulisí této světové události, které rozhlasoví posluchači a televizní diváci nemohli slyšet ani vidět.

Po prezentaci Adam odpovídal na zvídavé dotazy a byl odměněn dlouhým potleskem. Věříme, že kromě hezkých zážitků si naši žáci odnesli také chuť zdokonalovat svoje jazykové schopnosti, aby jim, tak jako Adamovi, pomohly budovat úspěšný profesní život.

Vladislava Šváchová, ZŠ s RVJ Bronzová