Praha – Bratislava online

Praha – Bratislava online

Třída 8. A ve FZŠ prof. O.Chlupa měla letos naplánovaný projekt „Mostění“. Mělo se jednat o setkání s dětmi ze slovenské 8. A, podnikání společných mezinárodních výletů, her a vzájemných návštěv ve školách v Praze a Bratislavě a absolvování dvoudenní výuky na spřátelené škole. Vše bylo dobře naplánováno na nejkrásnější měsíce v roce tedy na duben a květen. Jako mnoho jiných projektů na tuto dobu i tento padl. Vlastně ne tak docela.

Výuka v naší škole se rozjela online. Co takto udělat i mezinárodní setkání osmáků a poznávat se alespoň na dálku? Setkali jsme se a naše třídy vypadaly jako pexeso o 50 kartičkách. Připravili jsme si vzájemné otázky o našich zemích a přes telefony na Kahootu soutěžili, která 8. A bude mít lepší odpovědi. Bavilo nás tvořit kvíz a odpovídat na ten slovenský. Výsledek? Češi věděli více o Slovensku, ale slovenští osmáci zase měli veselejší otázky. Příští setkání jsme si dali závody na www.umimematiku.cz. Pozvali jsme Slováky do naší virtuální třídy a zahráli si tipovačku, týmovku, odhady počtu, odhadovali jsme zlomky na číselné ose, závodili v prostorové představivosti. Vyhráli Slováci. Za odměnu mají přislíbený nikoliv věnec vavřínový, ale z buřtů, neboli špiekačků.
Snad se v 9. třídě potkáme i osobně a budeme je moci společně upéct a nejen to. Máme v plánu daleko víc, ale kdo ví. Znáte to.
Lucie Kráčmarová, třídní učitelka 8. A