Předprázdninový projektový občasník – KAP, P-KAP

Předprázdninový projektový občasník – KAP, P-KAP

Milé kolegyně, milí kolegové,

            přicházíme za Vámi v tomto po koronavirovém období s naším projektovým občasníkem, abychom Vás upozornili na ty nejdůležitější události, které nás v nejbližším období čekají a prosíme o jeho rozeslání na školy ve vašem správním obvodě. Jsme si vědomi mimořádné náročnosti, kterou si tento měsíc prochází naše školy, proto si dovolujeme opravdu upozornit jen na to nejdůležitější. Takže stručně:

  1. 1.    Rozcestník s tipy a doporučeními stále funguje.

Náš rozcestník „Různá řešení pro on-line výuku pro komunikaci a výuku s žáky a studenty doma“, který je dostupný na našem linku: http://skoly.praha.eu/88503_Ruzna-reseni-pro-on-line-vyuku-pro-komunikaci-a-vyuku-s-zaky-a-studenty-doma stále funguje a rádi bychom jeho funkčnost pro Vás udržovali i nadále. Nyní probíhají aktualizace jen jednou za týden, vždy k pondělku, a kromě výukových zdrojů zde lze najít např. i odkazy na různé vzdělávací akce a webináře, nebo informace z oblasti projektů pro školy či inspirace ze zahraničí. Přes prázdniny pak aktualizace budou jen na konci měsíce července a srpna. Budeme rádi, pokud Vy či Vaši učitelé na tento link budete chodit i nadále pro případné inspirace.

  1. Poslední vzdělávací akce v tomto školním roce.

I v tomto měsíci, pokud by někdo cítil chuť se dozvědět něco nového, nebude mu to odepřeno. Webináře zdarma pro Vás a vaše učitele připravil jak tým z projektu Implementace KAP, tak tým Podpory – KAP z NPI ČR:

Jinak kompletní nabídku webinářů a dalších vzdělávacích akcí naleznete na již výše zmíněném rozcestníku „Různá řešení pro on-line výuku pro komunikaci a výuku s žáky a studenty doma.“

  1. Nezapomeňte na různé výzvy OP VVV a OP PPR.

Vy kteří jste zapojeni v různých projektech, nezapomeňte sledovat informace jednotlivých řídících orgánů o možnostech prodloužení realizace projektů, neboť zatím co sledujeme, všechny se snaží dobu realizací u projektů prodloužit. Jinak pokud byste potřebovali jakoukoliv podporu, informaci u jakéhokoliv projektu, neváhejte se na nás obrátit.

  1. Od září budou fungovat již první Centra interaktivního vzdělávání.

V květnu proběhlo virtuální otevření našeho prvního Centra interaktivního vzdělávání. Co obsahují a jak vypadají se můžete Vy i vaši učitelé podívat buď na ZÁZNAM Z TOHOTO OTEVŘENÍ, nebo z článku, který jsme k těmto CIVkům v minulosti napsali ZDE. Tyto centra pak budou k dispozici i všem učitelům a to buď při různých sdílejících učitelských stolech, otevřených hodinách, webinářích nebo jen třeba při zájmu učitele si některou technologii po dohodě s centrem vyzkoušet.

 

  1. 5.    Personální změna na našem oddělení.

Od 1.6. u nás na oddělení došlo k významné změně. Naše řady opustila Tereza Volfová, kterou nahradila nová, stejně příjemná kolegyně Petra Martinovská, která má mail petra.martinovska@praha.eu a kancelář č.624 včetně telefonní linky +420 236 00 5909  zdědila po kolegyni.

Přeji Vám všem za náš celý tým hezký začátek týdne a co nejvíce pohody do nastávajících dnů nelehkého závěru tohoto školního roku a NEZAPOMEŇTE, že jsme tu pro případ jakékoliv potřeby pomoci u projektů tady pro Vás. 

 

Mgr. Bc. Filip Kuchař

vedoucí oddělení koncepce a projektů

 

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Odbor školství, mládeže a sportu

Oddělení koncepce a projektů

Jungmannova 35/29, 11000 Praha 1

Tel.: +420 236 005 269, +420 739 044 375

Filip.Kuchar@praha.eu

www.praha.eu