PROJEKT NAŠI HRDINOVÉ JE DOKONČEN!

PROJEKT NAŠI HRDINOVÉ JE DOKONČEN!

Největším školním hrdinou se stal KAREL IV.

Od konce září do konce listopadu probíhal na naší škole FZŠ Trávníčkova projekt pro celý druhý stupeň s názvem Naši hrdinové, Od Václava k Masarykovi od Masaryka k Havlovi. Jeho cílem bylo propojit podzimní státní svátky a upozornit žáky na významné osobnosti naší vlasti.

Projekt byl rozdělen do tří částí:

Nejprve si děti uvědomovaly, koho považují za svého hrdinu. Poté byl sestaven seznam významných osobností z českých dějin. Žáci 6.-9. tříd pod vedením paní učitelky Mácové, a pánů učitelů Krbce a Kučery si je rozebrali, zpracovali projekt a představili svou osobnost před třídou. Do projektu se zapojila i paní učitelka Capková, se kterou děti ve výtvarné výchově malovali portréty významných osobností a hrdinů českých i světových. Nakonec byla na hlavní chodbě školy vytvořena výstava jejich plakátů a promítnuty prezentace žáků 9. tříd.

Celý projekt zakončilo hlasování o největšího školního hrdinu.

Největším školním hrdinou se stal Karel IV. Druhé místo obsadil Tomáš Garrigue Masaryk a na třetím místě se umístil Václav Havel.

Při této příležitosti byla vytvořena také webová stránka dejepisnatrave.epizy.com, na které budou žákovské práce vytaveny dlouhodobě.   

Mgr. Jana Mácová

Jana Mácová na Instagramu: „Projekt Naši hrdinové je HOTOV !!! Zapojili se žáci celého 2. stupně! Někdo tvořil plakáty, někdo prezentace. Malovaly se portréty…“