Prvňáčci přespali v lese mezi zvířátky

Prvňáčci přespali v lese mezi zvířátky

V druhé polovině června absolvovala 1. B ze ZŠ Mohylová speciálně připravený program pro nejmladší žáky 1. stupně v Záchranné stanici v Malé Chuchli. Program nese název „Noc v lese“ a jak z něj lze tušit, odehrává se za tmy a jeho součástí je přespání v zázemí lesního srubu. 

Prvňáčci se seznámili s nočními živočichy a vyzkoušeli si smysly, které noční zvířata používají. Dozvěděli se například také to, proč některým zvířatům v noci svítí oči, nebo jak je možné, že jsou netopýři schopni i v naprosté tmě lokalizovat svou kořist.

Při příležitosti návštěvy záchranné stanice v malé Chuchli navštívily děti s paní učitelkou a paní asistentkou také tamní lesní zookoutek. V něm je k vidění mnoho druhů zvířat, například jelen evropský, prase divoké, rys ostrovid, liška obecná, výr velký, nutrie říční, ale také méně obvyklý psík mývalovitý nebo norek americký. Zookoutek slouží také jako útočiště pro opuštěná mláďata či raněná zvířata a jako zázemí ekologické výchovy a lesní pedagogiky.

Návštěvu záchranné stanice i zookoutku v Malé Chuchli mohyláčtí prvňáčci všem vřele doporučují. Byl to opravdu báječný zážitek 🙂