Rodina v akci v únoru ve znamení veselých masek

Rodina v akci v únoru ve znamení veselých masek

Od února 2022 pro vás připravujeme vylepšený koncept Rodiny v akci – akce pro celou rodinu, která se odehrává v celém Domečku jednu sobotu v měsíci.

Jak jsme Rodinu v akci vylepšili?

 1. Aby tato akce dostála svému jménu, mnohem více jsme se zaměřili na to, abychom v jeden čas a na jednom místě nabídli aktivity skutečně pro celou rodinu (pro děti, děti a (pra)rodiče i pro dospělé), aby k nám do Domečku mohla přijít celá rodina a pro každého se něco našlo.
 2. Do konce školního roku pro vás takto připravíme vždy jednu sobotu v měsíci.
 3. Navíc za své návštěvy Rodiny v akci můžete sbírat na svou věrnostní kartu razítka a už za 3 razítka využít slevy na některé z dalších aktivit Rodiny v akci v následujících měsících.

Rodina v akci je takový velký čokoládový dort na sobotu. Někdo má rád šlehačku, někdo z dortu nejraději ovoce a někdo rád ochutná všechny vrstvy. Pro každého máme něco! Do programu se mohou zapojit děti bez rodičů. Nabízíme aktivity pro celé rodiny, kdy mohou nějakou příjemnou chvilku strávit rodiče a děti spolu. Chceme nabídnout program i pro dospělé – třeba v době, kdy je dítě zabavené svou aktivitou a vy toužíte po aktivitě pro sebe.

Únor jsme nazvali „měsícem veselých masek“, protože nás v něm čeká Masopust a karnevalové veselí. Přijďte se s námi do Domečku karnevalově naladit výrobou některé z masek, zatančit si, potkat se s vlkem, naučit se sebeobraně nebo si zahrát nějakou novou deskovou hru.

benatske masky
K únoru neodmyslitelně patří masopustní veselí a karnevalové masky.

akce pro děti bez rodičů:

Vyrábíme benátské masky I. a II. (pro děti 5-15 let, odpoledne): Benátky jsou místem nejnádhernějšího karnevalu na světě. Inspirovali jsme se a společně si vytvoříme nápadité masky z nejrůznějších materiálů.

VědaZ: vlčí rodina a vlčí maska (pro děti 6-12 let, dopoledne): Do Domečku za námi dorazí neobyčejný host – nebude to přímo vlk, ale jeho přímý příbuzný, československý vlčák. Doprovázet ho bude zooložka a kynoložka Helena Jahelková se zajímavým programem pro děti. Na závěr si děti vyrobí masku vlka a odlitek jeho stopy.

Rozpohybujeme se jako loutky (pro děti 8-12let, odpoledne): Odpoledne ve znamení tance – nebude chybět baletní průprava, gymnastická průprava i moderní výrazový tanec (contemporary dance). To vše završíme krátkými sestavami a tanečními variacemi, které si zatančíme na hudbu.

akce pro rodiče se svými dětmi:

Keramické masky I. a II. (3-99let, dopoledne): Pod rukama všech rodičů i dětí se v naší keramické dílně zrodí keramické masky dle vlastních návrhů, k inspiraci jistě pomohou i připravené fotografie masek  Při práci se seznámíme se základními technikami pro práci s keramickou hlínou.

Deskohraní (5-99let, dopoledne): Těšíme se na všechny začátečníky i pokročilé hráče, kteří by si rádi vyzkoušeli moderní společenské deskové hry. Trpělivě vysvětlíme pravidla, společně si zahrajeme a připravíme hraní individuálně podle hráčských schopností účastníků.

Vyrábíme v technické dílně (6-99let, dopoledne): Vrtání, pilování, řezání, vůně dřeva a společné tvoření – to vše mohou zažít tatínkové se svými dětmi v naší moderně vybavené technické dílně, kde si spolu vyrobí dřevěné házedlo.

Pro všechny ženy a dívky nabízíme kurz sebeobrany:

Sebeobrana pro ženy I. a II. (18-99let): Naučíme se, jak se bránit silnějšímu  a většímu jedinci v případě napadení. Nebude chybět ani právní legislativa a základy první pomoci i revitalizační masáž.

“Ochutnávku” z chystané akce můžete sledovat na našem Facebooku v Událostech, kam postupně přidáváme informace a zákulisí příprav na akci.

Ceskoslovensky vlcak nas navstivi na akci Rodina v akci: unor, VedaZ.
Tito krasavci nás navštíví na akci VědaZ: vlčí rodina a vlčí maska.

Pilně pracujeme na přípravě dalších Rodin v akci v následujících měsících až do konce školního roku. Už teď si můžete poznamenat do diáře:

 1. 3. 2022 Rodina v akci březen: měsíc chytrých mozků
 2. 4. 2022 Rodina v akci duben: měsíc zakutálených vajíček
 3. 5. 2022 Rodina v akci květen: měsíc úžasných vůní
 4. 6. 2022 Rodina v akci duben: měsíc hraní

 

Věrnostní karta s výhodou volných vstupů:

 • Speciální kartu, na kterou můžete celá rodina sbírat věrnostní body, dostanete při první návštěvě Rodiny v akci v recepci DDM Stodůlky.
 • Za jednu každou navštívenou aktivitu (aktivita pro rodiče a děti nebo pro děti nebo pro rodiče) během sobotní akce Rodina v akci získáte v recepci na kartu razítko.
 • Při dosažení 3 razítek na kartě získáte od nás malý dárek (v recepci DDM Stodůlky) a jeden volný vstup pro 1 osobu na libovolnou další aktivitu v rámci nabídky Rodina v akci.
 • Výhodu volného vstupu můžete uplatnit od 1. 3. 2022 do 30. 6. 2022 na aktivitách programů Rodina v akci.
 • Karta je přenosná v dané rodině. Razítka na jednu kartu sbírají pouze členové jedné rodiny (děti, rodiče a prarodiče).

 

Těšíme se na vás na programu Rodiny v akci a doufáme, že u nás každý najde něco pro sebe!