Školní jídelny v Praze 13

Školní jídelny v Praze 13

Odbor školství ve spolupráci s TV13 připravil seriál o školních jídelnách v naší městské části.

Školní jídelny musí zajistit rozmanitost a vyváženost jídel, respektovat výživové normy, využívat správné technologické postupy a přitom se snažit uspokojit všechny strávníky.

Zaměstnanci školních jídelen na území Prahy 13 jsou fundovanými odborníky, kteří si s problematikou dokáží poradit a zvládají flexibilně pracovat pod drobnohledem veřejnosti i kontrol. Zaměstnanců školních jídelen si naše městská část velice váží, proto chce seriálem jejich důležitou a nelehkou práci zviditelnit.

Seriál ukáže, že nezáleží na tom, jestli jsou pokrmy připravovány v novém, zastaralém, malém, či velkém provozu, ale že záleží především na postoji zaměstnanců, jak ke své práci přistupují, jak chápou důležitost zdravého stravování.

V seriálu se v roli zástupců školních jídelen na Praze 13 představí školní jídelny při základní škole Trávníčkova a Bronzová, jídelny mateřské školy Husníkova 2075 a Vlasákova.

Upoutávky na seriál budou spuštěny 15. 2. 2020 a seriál samotný bude vysílán v týdnu od 22. 2. – 28. 2. 2020.

Kde můžete seriál vidět:

TV13 vysílá na svém 21. kanálu ve vysokém HD rozlišení zdarma. Program kanálu je podobně, jako programy kabelových televizí, složen do nekonečné programové smyčky. TV 13 vysílá týdenní dvouhodinovou smyčku nepřetržitě, 24 hodin denně / 7 dnů v týdnu. Týdenní program aktualizuje TV13 v noci z pátku na sobotu.

Zpravodajský týdeník Třináctka je v týdnu, kdy je vysílán v TV13, uveřejněn zároveň i na www.trinactka.cz. Tam je možné ho shlédnout celý, nebo po jednotlivých reportážích.

Mgr. Jarmila Střechová

        inspektorka školního stravování