SPANÍ VE ŠKOLCE, PYŽAMOVÝ DEN A JEŠTE MNOHEM VÍCE V MĚSÍCI ČERVNU  V MŠ PÍŠŤALKA

SPANÍ VE ŠKOLCE, PYŽAMOVÝ DEN A JEŠTE MNOHEM VÍCE V MĚSÍCI ČERVNU V MŠ PÍŠŤALKA

Konec školního roku se blíží a MŠ Píšťalka chce dětem tyto poslední dny před prázdninami zpestřit krásnými zážitky. Po coronavirové pauze jsme všichni velmi rádi, že tradiční i netradiční akce již mohou probíhat a některé již proběhly.

Tak například jsme si s našimi dětmi mohli užít SPANÍ VE ŠKOLCE. Tento den si učitelky připravily noční hledání pokladu, kdy dětem skřítek schoval ve třídě Kočiček a Berušek lístečky s úkoly, posvítily jsme si na ně čelovkami a po jejich úspěšném splnění malí průzkumníci poklad skutečně našli. Následoval raut a dětská diskotéka. Spokojené děti si po vyčištění zoubků šly lehnout do „školkové“ ložnice a plné zážitků nádherně odpočívaly až do rána.

A dále? Co může být lepšího, než být celý den v pyžamu. Takový PYŽAMOVÝ DEN si užily děti, kdy byl vstup do školičky povolen pouze v pyžamu díky svátku všech dětí 1.6., a to i pro učitelky. Děti si hrály, malovaly, plnily úkoly na školní zahradě, cvičily, baštily, a to vše v pyžamech. Celé dopoledne završilo předávání medailí a slavnostní oběd včetně zmrzliny. Byl to pohodový den.

                                              

Měsíc červen si pro naše „píšťaláčky“ ještě připravil spoustu akcí. Děti se mají do konce školního roku na co těšit.

Například v pondělí 13.6.2022 odjíždí, především starší děti ze třídy Cvrčků a Ptáčků, na týdenní jarní školu v přírodě do Jizerských hor.

Hned následující týden proběhne na školní zahradě pasování předškoláků s tradičním jarmarkem a celodenní výlet na zámek Loučeň, kam pojede celá mateřská škola včetně provozního personálu.