Sportovní soutěže Prahy 13 – PŘEHAZOVANÁ

Sportovní soutěže Prahy 13 – PŘEHAZOVANÁ

První jarní dny se v tělocvičnách FZŠ Brdičkova konaly sportovní turnaje v přehazované, které pořádá Dům dětí a mládeže Stodůlky za podpory Městské části Prahy 13, MŠMT a AŠSK.

V úterý 21. března měli pro sebe tělocvičny připravené žáci a žákyně 4. a 5. tříd, den poté se utkala mezi sebou děvčata ze 6. a 7. tříd. 

Sportovní soutěže – přehazovaná

Dívčí i chlapecká kategorie 4. a 5. tříd se rozlosovala do dvou skupin. 

V dívčí kategorii dorazilo 7 týmů. Do semifinále se ze skupin dokázaly probojovat FZŠ Mezi Školami se ZŠ Mládí a ZŠ Kuncova s FZŠ Brdičkova. V zápase poražených semifinalistek vybojovaly bronzové medaile dívky z FZŠ Mezi Školami. Finále si naopak zkušeně pohlídala děvčata ze ZŠ Kuncova, která porazila stříbrné medailistky ze ZŠ Mládí 15:8.

Sportovní soutěže Prahy 13 – přehazovaná

V chlapecké kategorii 4. a 5. tříd se objevilo hned 8 týmů. Výsledky skupinových fází vytvořily 2 semifinálové dvojice. Chlapci ze ZŠ Mládí napodobili své spolužačky a postupem přes ZŠ Kuncova si vysloužili finále. Druhé semifinále ovládla FZŠ Mezi Školami, která porazila domácí FZŠ Brdičkovu. Velmi vyrovnané finále dokázali na svou stranu přetáhnout chlapci ze ZŠ Mládí, a tak si za vítězství 16:14 vysloužili pohár a zlaté medaile. Na pomyslném pódiu je doplnila stříbrná FZŠ Mezi Školami a bronzová ZŠ Kuncova.

Ve středu 22. března na stejnou školu přišlo dokonce 11 dívčích týmů v kategorii 6. a 7. tříd. A vzhledem k vysokému počtu byl lehce upraven formát. Opět se hrálo na 2 skupiny, z nichž se 2 nejlepší týmy dostaly do semifinále, zatímco třetí tým mohl zabojovat o celkové 5. místo.

 

Do finále turnaje se probojovala FZŠ Trávníčkova, která si po suverénní jízdě základní skupinou poradila i v semifinále proti ZŠ Klausova. Druhé semifinále opanovala domácí FZŠ Brdičkova, která vyřadila vítěze druhé skupiny ZŠ Řeporyje. Ale právě ZŠ Řeporyje se z porážky hned vzápětí oklepala a získala bronzové medaile. 
Vyrovnané finále skvělou koncovkou ukončila FZŠ Brdičkova, která vyhrála nad FZŠ Trávníčkovou 25:16.
Gratulace vítězům, čest poraženým! A budeme se na vás těšit na dalších turnajích!Michael Mácha, DiS., koordinátor sportovních soutěží