Sportovní soutěže Prahy 13 v šk. roce 2022/2023 – VYBÍJENÁ

Sportovní soutěže Prahy 13 v šk. roce 2022/2023 – VYBÍJENÁ

Kategorie II. – 4.-5. třída dívky

Dalším turnajem ve sportovních soutěžích, které pořádá Dům dětí a mládeže Stodůlky ve spolupráci s týmem rozhodčích a koordinátorů-pedagogů základních škol, byl turnaj ve vybíjené.

    3. dubna 2023 se v tělocvičnách ZŠ Kuncova odehrál dívčí turnaj ve vybíjené pro 4.-5. třídu. Turnaje se zúčastnilo 6 škol a hrálo se tzv. každý s každým.

    Hned od úvodu to děvčata vzala za správný konec. A to jak snahou, správnou motivací, soutěživostí, ale hlavně také duchem fair-play. Akceptovala rozhodnutí sudích, ba dokonce se některé dívky samy přiznávaly k tomu, že byly vybité, čímž si zaslouží zejména v této době zasloužený obdiv.

    Výsledkově se od úvodu dařilo zejména domácí ZŠ Kuncova, ale pozadu nebyla ani FZŠ Mezi Školami. Pomyslné růžky postupně vytahovala i ZŠ Mládí.

    A právě mezi výše uvedenými školami se rozhodovalo o zlato až do posledních kol. Děvčata z FZŠ Mezi Školami díky vybití v poslední vteřině vzájemného zápasu se ZŠ Kuncova vybojovala 2. místo, zatímco jejich soupeřky ze ZŠ Mládí dokázaly projít turnajem bez ztráty jediného bodu, a tak si zaslouženě došly pro zlaté medaile.

    Pod stupni vítězů tentokrát zůstaly FZŠ profesora Otokara Chlupa, ZŠ Klausova a ZŠ Řeporyje. Ale i jim patří obdiv za velmi snaživé výkony. Byla radost se na ně dívat!

Kategorie II. – 4.-5. třída chlapci

    O den později se ve stejných prostorách odehrál turnaj i v chlapecké kategorii. Tam se dokonce objevila hned o dvě mužstva více, takže byly školy vylosovány do dvou skupin po čtyřech.

    Ve skupině A od úvodního utkání jasně diktovali tempo chlapci ze ZŠ Mládí, které možná motivoval a hnal kupředu předchozí triumf jejich spolužaček. Do semifinálových bitev se k ZŠ Mládí připojili chlapci ze ZŠ s RVJ Bronzová, zápas o 5. místo čekal na FZŠ profesora Otokara Chlupa.

    Skupinu B suverénně ovládla ZŠ Kuncova, která bezesporu těžila z domácího prostředí. O postup do semifinále si zahrály FZŠ Mezi Školami a ZŠ Klausova. Vyrovnanou vzájemnou bitvu ovládla první jmenovaná škola, a tak se mohla těšit na play-off.

    Zatímco utkání o 5. místo po vyrovnaném zápase ovládla ZŠ Klausova nad FZŠ profesora Otokara Chlupa, v obou se naopak jednalo semifinále o celkem jednoznačnou záležitost favoritů. Vítězové skupin potvrdili formu a bez ztráty jediného zápasu došli až do finále.

    Bronzové medaile si pro sebe vybojovali chlapci ze ZŠ s RVJ Bronzová. V dech beroucím finále ZŠ Mládí i přes veškerou snahu nezvládla udržet nervy na uzdě, proto se před povzbuzujícím publikem radovala z vítězství domácí ZŠ Kuncova.

Kompletní výsledky ze všech dosud odehraných turnajů můžete nalézt na stránkách Domu dětí a mládeže Stodůlky pod složkou soutěže.

Těšíme se na setkání na dalším turnaji!

Více fotografií z obou turnajů najdete ve FOTOGALERII DDM Stodůlky. 

Ing. Zuzana Strnadová, koordinátorka sportovních soutěží za DDM Stodůlky