Tematický týden 2024/25

Tematický týden 2024/25

Setkání v atriu u prostřeného stolu odstartovalo v pondělí 14. 10. 2024 letošní tematický týden – Jídlo stokrát jinak. Učitelská scénka se starostlivým kuchtíkem, labužnicí, sportovcem, mlsounem a jedlíkem nám naznačila, že každý vidíme jídlo a stravování jinak. Během týdne tak v každé třídě probíhaly nejrůznější debaty a činnosti na dané téma.

Vařilo se, peklo, zkoumalo se složení potravin, hledali se speciality z různých zemí, zabrousilo se i do středověku, porovnávalo se kde a kolik je vitamínů, cukru, co se děje s potravou v našem těle…..Ani nelze vyjmenovat vše. Dokonce i v hudebně se vařila „Kuchyňská revue“ s Bohuslavem Martinů.

Na závěr v pátek proběhla gastronomická konference, kde jednotlivé třídy prezentovaly svoji práci. Děti si vzájemně ochutnaly výrobky, plnily nápadité úkoly u jednotlivých stanovišť, prohlížely si vystavené materiály. Byla to opravdu neuvěřitelná pestrost informací i chutí.

Závěrem vznikne i netradičně pojatá výstava, která bude umístěná na oknech školy, aby se každý alespoň ve zkratce mohl podívat, čím se která třída zabývala.

Mgr. Věra Matzenauerová, vyučující 1. stupeň