Turnaj v basketbalu

Turnaj v basketbalu

Ve středu 7. 12. se vydali chlapci z 8. a 9. tříd na školní kolo turnaje v basketbalu. Taktika našeho týmu byla celkem jasná – maximálně využít jediného, závodně hrajícího, basketbalistu našeho výběru, Adama Pázlera a kvalitně bránit hlavní hvězdy ostatních týmů. Skupinová fáze se nám povedla takřka bez chybičky, když jsme jasně přehráli GMVV (8:0), ZŠ Mezi školami (11:0) a ZŠ Řeporyje (9:0).

V posledním skupinovém zápasu s gymnáziem J. Heyrovského se nám nedařila střela, a tak jsme, i přes vyrovnaný průběh, prohráli celkem jednoznačně 2:9. Do semifinále jsme tak postoupili z 2. místa, kde se naše naděje na vítězství rovnali takřka nule, jelikož v kádru vítěze druhé skupiny, pořádající ZŠ Kuncova, se nacházelo hned několik závodně hrajících basketbalistů. I přes enormní snahu našich chlapců se papírové předpoklady naplnili a my jsme tak prohráli jednoznačně 4:18. Na závěr turnaje nás tedy čekal zápas o bronz, který měl velmi podobný průběh, jako prohraný zápas ve skupině, a tak jsme turnaj zakončili nakonec 4. místem z deseti účastníků, což můžeme určitě počítat jako velmi slušný výsledek.

Díky moc všem klukům za reprezentaci školy! Jmenovitě pak: Adam Pázler, Adam Miler, Ondra Větrák, Viktor Kalmykov, Andrii Hryb, Vít Peprný a Adam Pösl. 

Mgr. Antonín Palatínus