Učíme se hospodařit na Klausovce

Učíme se hospodařit na Klausovce

Prosinec je měsíc spojovaný s Vánocemi a tradičními jarmarky. Ani školám se vánoční nálada nevyhne a pořádání školního jarmarku se často stává tradicí. Děti pod vedením učitelek vyrábějí drobnosti, které pak na jarmarku prodají, a za utržené peníze si pořídí něco malého do třídy nebo vyrazí na výlet.

Letos to ale měli žáci 4. A ZŠ Klausova trochu jinak. Zapojili se totiž do projektu Abeceda peněz, který jim umožnil založit fiktivní společnost. Dostali finanční obnos do začátku, aby mohli nakoupit materiál na výrobu. Sami si vymysleli název firmy, logo i předměty, které budou vyrábět. Vytvořili pozvánky, plakáty. Každý měl ve firmě své místo a úkol.

Celé snažení vyvrcholilo 10. prosince v 15 hodin, kdy se tak dlouho plánovaný jarmark spustil v OC Luka. Bylo to krásné odpoledne. Příjemná předvánoční atmosféra oslovila nejednoho kolemjdoucího a výrobky ze stánků jen mizely. V průběhu projektu se toho děti mnoho naučily, ale samotný prodej je bavil nejvíc. A jelikož byl výdělek nemalý, příjemná odměna je jistě nemine.

Za 4. A třídní učitelka Mgr. Milada Jiřičková