Únorová světová kuchyně

Únorová světová kuchyně

Letošní únor se proměnil v naší jídelně v cestu kolem světa. V prvním únorovém týdnu jsme ochutnávali speciality vybraných evropských států. Dali jsme si tak například rakouské špecle, alpský Germknödl s vanilkovou omáčkou nebo slovenské halušky.
Po jarních prázdninách jsme se vydali ještě dál. Začali jsme ochutnávkou řeckého marenga z králičího masa a pak jsme si odskočili do Austrálie na klokaní guláš. Poté nás paní kuchařky vzaly do Itálie na těstoviny se sýrovou omáčkou nebo pohankové rizoto. Ve Středomořské oblasti jsme ještě den zůstali a dali jsme si kebab v pita chlebu se zeleninou. V úplném závěru týdne jsme se vydali za oceán na fishburger a lívance s javorovým sirupem.
V posledním týdnu jsme se rozjeli doslova po celém světě. V pondělí jsme ochutnali marockou kuchyni, v úterý švédské masové kuličky a Kroppkakor (plněné knedlíky), ve středu jsme si dali rybu v úpravě běžné pro čínskou kuchyni, ve čtvrtek berlínský řízek a bavorské vdolečky a svou cestu po světě jsme zakončili ochutnávkou kuřecího masa s bliny. Mňam!