V Mohylce je nový hotel

V Mohylce je nový hotel

Začátkem října jsme v ZŠ Mohylová pomáhali sestavit nový slepičí hotel pro letošní jarní kuřátka. I tato stavba svým stylem a barvami zapadá do konceptu bydlení pro mohylská zvířátka, který již několik měsíců zdobí zahradu Mohylky. V červenobílých domečcích bydlí školní králíčci, zachráněné slepičky z velkochovu, ve stejných barvách je i knihobudka, domeček aneb venkovní učebna a teď už ve stejně barevném stavení bydlí i malé slepičky hedvábničky. Nový kurník najdete hned vedle nedávno postaveného slepičího hotelu na zahradě školy. 

Přesun slípek do nového ubytování proběhl za hojné účasti žáků školy. Slepičky byly trochu vyplašené, ale jakmile okusily čerstvou travičku v novém výběhu a trochu se na neznámém místě rozkoukaly, bylo jasné, že se v tomto domově budou cítit báječně.

Jsme rádi, že v Mohylce můžeme poskytnout domov a péči mnoha různým zvířátkům. Žáci školy mohou díky slepičkám a králíkům lépe pochopit, jak je důležité se o zvířátka starat, co jednotlivé druhy zvířat baští, nebo co jim prospívá či naopak ubližuje.