Víkend s ovečkou

Víkend s ovečkou

Rádi bychom touto cestou moc poděkovali všem ochotným rodičům, kteří pomohli zazimovat zahradu mateřské školy Ovčí Hájek 2177. Za poslední roky se stala tato aktivita tradicí, která je spojena nejen s úklidem zahrady, hrabáním listí, prostřihem keřů, ale také je to vždy milé setkání lidí, které spojuje mateřská škola. Letošní rok jsme také měli veliké překvapení od místního řezníka, který si pro nás přichystal pochoutky z udírny. Víkend v mateřské škole pokračoval ještě v neděli, kdy jsme zpestřili školní zahradu výsadbou ovocnými keři a stromy. Společnost Sázíme stromy zajistila sponzora, který nám dokonce pomohl všechny rostlinky zasázet.

Takto o nás napsali:

V neděli 5. 11. 2023 jsme se sešli se studenty školy International School of Prague (ISP), jejich rodiči, učiteli a přáteli, abychom v Mateřské školce Ovčí Hájek na Praze 13 vysázeli nové stromy a keře. Dorazil sice menší počet sazečů, než se kterým jsme počítali, ale vše jsme zvládli a vyhnuli se i odpolednímu dešti.

Paní ředitelka mateřské školy Hana Baštová nám poskytla perfektní zázemí s občerstvením. V 9:30 jsme vše zahájili a i přesto, že jsme se museli poprat s několika překážkami, jsme byli hotovi před 1 hodinou odpolední. Navštívilo nás i listopadové sluníčko a bylo pěkné teplo. Pracovním jazykem byla čeština – angličtina. Přítomní omluvili neodborné anglické výrazy a popis výsadby ze strany koordinátorek Sázíme stromy. Nicméně vše bylo srozumitelně předáno, protože díky studentům bylo vysazeno 6 ovocných stromů a 42 jedlých keřů. Malým předškolákům budou brzy dělat radost kanadské borůvky, rybíz, angrešt, zimolez či kdoulovec. Na lezení po jabloních a slivoních si počkají až budoucí dítka, avšak určitě pro ně bude velkou školou i sledování růstu a vývoje stromů.

A jak to všechno vzniklo? Studenti ISP uspořádali na výsadbu několik sbírek, na které se složili jak studenti a jejich rodiče, tak zaměstnanci školy. Děkujeme za tuto skvělou iniciativu a budeme se těšit na příště!

Daniela, Lucka a Bára ze Sázíme stromy

Přeji Vám poklidné podzimní dny a těšíme se na setkání v MŠ, Ovčí Hájek 2177

Hanka Baštová a kolektiv MŠ